Zawodniczki Olimpijskie Lato 2012

instagram viewer

Wiek: 22

Sport: Piłka nożna

Z jej słynną różową opaską i długą prostą kucyk, Alex Morgan przykuwa naszą uwagę z pola. Jej stylowy wygląd nie jest jednak tak imponujący — ta kopiąca ślicznotka strzelała gole w półfinałach i finałach zeszłorocznych Mistrzostw Świata!

Wiek: 21

Sport: Jazda rowerem

Nie bez powodu nazywają Alise „Bestią”! Jest pierwszą kobietą, która wygrała wszystkie trzy klasyfikacje dywizji kolarskiej: nr 1 Girl Amateur, nr 1 Girl Amateur Cruiser i nr 1 Girl Pro.

Wiek: 17

Sport: Boks

Tego lata olimpijski debiut boksu kobiet jako sportu medalowego, a 17-letnia Claressa Shields ma zabrać do domu jeden z tych medali. Ta zadziorna bokserka została powiadomiona o swoim bilecie olimpijskim zaledwie kilka tygodni temu, jest napompowana, by walczyć z najlepszymi z najlepszych. Ona ma Super gwiazda postawa, której potrzebuje każdy mistrz olimpijski!

Wiek: 24

Sport: Siatkówka

W liceum Foluke przeskoczyła maszynę, której jej trenerzy używali do mierzenia skoków pionowych – i zrobiła to po zaledwie kilku miesiącach gry w siatkówkę! Choć służyła jako zastępczyni na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, Foluke od tego czasu zdobyła nagrodę dla najlepszego blokera i MVP turnieju podczas Grand Prix 2010.

click fraud protection

Wiek: 21

Sport: Gimnastyka

Chociaż Julie doznała wielu kontuzji kolana, nigdy nie myślała o rzuceniu gimnastyki – i to wytrwałość przyniosła jej złote medale w kategoriach wieloboju, piłki i wstążki w 2011 Pan-American Gry!

Wiek: 22

Sport: Dżudo

Kayla jest pierwszą Amerykanką, która wygrała Mistrzostwa Świata w Judo od 1964 roku – i zrobiła to z przytupem, wygrywając pięć niepokonanych meczów, aby zdobyć złoto. Jest także drugim sportowcem ze Stanów Zjednoczonych, który wziął udział w dwóch finałach świata juniorów, zdobywając po drodze srebrny medal.

Wiek: 22

Sport: Boks

Jako pierwsza amerykańska bokserka, która zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Marlen Esparza jest już na pierwszym miejscu! Mimo że jest „wagą piórkową”, z pewnością wywrze duży wpływ w Londynie.

Wiek: 22

Sport: Koszykówka

Kiedy Majowie została wybrana jako pierwsza ogólna selekcja draftu WNBA 2011, wiedzieliśmy, że należy na nią uważać. Dołączyła do Minnesota Lynx i została pierwszym wyborem, który poprowadził swój zespół do pierwszego mistrzostwa WNBA – zdobywając nagrodę Rookie of the Year!

Wiek: 17

Sport: Pływanie

Missy Franklin zrobiła furorę na Mistrzostwach Świata FINA 2011, kiedy zgarnęła do domu pięć medali (trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy). Ma dopiero 17 lat, więc spodziewamy się, że zobaczymy ją znacznie więcej w nadchodzących konkursach!

Wiek: 25

Patrzyliśmy na Rebeccę, kiedy zdobyła złoty medal w biegu klasycznym na 200 m podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, ustanawiając rekord świata. Od tego czasu ukończyła Uniwersytet Południowej Kalifornii na wydziale komunikacji – i wygrała oba zawody w stylu klasycznym w mistrzostwach NCAA.

Wiek: 17

Siedemnastoletnia Gabby trenuje u boku znanej gimnastyczki Shawn Johnson, ale nie jest wschodzącą gwiazdą z samego skojarzenia. Dwukrotnie była w reprezentacji USA w gimnastyce narodowej i zdobyła złoty medal w drużynowych finałach Mistrzostw Świata w Gimnastyce w Tokio w zeszłym roku.