8Sep

Tento mladík se zapsal do historie jako nejmladší ženský golfista, který vyhrál hlavní titul

instagram viewer

Sedmnáct vybírá výrobky, které si myslíme, že se vám budou líbit nejvíce. Z odkazů na této stránce můžeme získat provizi.

Golfové legendě Tigerovi Woodsovi bylo 21 let, když vyhrál svůj první velký šampionát, turnaj Masters 1997. Osmnáctiletá Lydia Ko překonala svůj rekord o tři roky. Novozélandská atletka právě vyhrála mistrovství Evian ve francouzském Évian-les-Bains, čímž se stala vůbec nejmladší hlavní vítězkou ženského golfu.

Lydin úspěch je vážně působivý, ale pokud jste fanouškem golfu, víte, že to nemusí být nutně překvapení! V únoru se stala nejmladší hráčkou, která získala světovou jedničku, když jí bylo ještě 17. (Ačkoli Park In-bee, 27, od té doby získal první místo.) Lydiina protějšek, nejmladší hlavní vítěz v mužském golfu, Tom Morris, vyhrál 1868 British Open v 17.

Mluvil s ní její trenér David Leadbetter Yahoo! o tom, proč byla její hra bezkonkurenční.

„Zasáhla v podstatě každý green,“ řekl. „Myslím, že zmeškala dvě plavební dráhy, jen o yard nebo dva, a předvedla fenomenálně dobře... Bylo to téměř dokonalé golfové kolo. “

click fraud protection

Lydia samozřejmě není jen golfistka - je také teenager, takže zjevně slavila své velké vítězství na Instagramu.