Олимпијске атлетичарке, лето 2012

instagram viewer

Старост: 22

Спорт: Фудбал

Са својом чувеном ружичастом траком за главу и дугачком равном пони, Алек Морган заузима нашу пажњу са терена. Међутим, њен елегантан изглед није толико импресиван - ова слатка слатка је постигла голове у полуфиналу и финалу прошлогодишњег Светског првенства!

Старост: 21

Спорт: Бициклизам

Не зову Алисе „звер“ ни за шта! Она је прва жена која је освојила све три класификације за бициклистичке дивизије: број 1 девојка аматерка, број 1 девојка аматерска крстарица и број 1 девојка Про.

Старост: 17

Спорт: Бокс

Овог лета обележава се олимпијски деби женског бокса као спорта за медаљу, а очекује се да ће Цларесса Схиелдс (17) кући понети једну од тих медаља. Обавештена о својој олимпијској карти пре само неколико недеља, ова жестока боксерка је напумпана да се бори са најбољима од најбољих. Она има супер Звезда став који је потребан сваком олимпијском шампиону!

Старост: 24

Спорт: Одбојка

У средњој школи, Фолуке је надмашила машину коју су њени тренери користили за мерење вертикалних скокова-и то је учинила након само неколико месеци играња одбојке! Иако је служила као замена на Олимпијским играма у Пекингу 2008, Фолуке је од тада освојила награду за најбољег блокера и МВП турнира на Великој награди 2010.

click fraud protection

Старост: 21

Спорт: Гимнастика

Иако је Јулие претрпела више повреда колена, никада није размишљала о томе да напусти гимнастику - и то упорност јој је донела златне медаље у вишебоју, лопти и врпци на Панамеричкој 2011 Гамес!

Старост: 22

Спорт: Јудо

Кајла је прва Американка која је освојила Светско првенство у џудоу од 1964. године - и то је успело, победивши у пет непоражених мечева како би зарадила злато. Она је такође друга америчка атлетичарка која се такмичила у два јуниорска светска финала, успут је зарадила сребрну медаљу.

Старост: 22

Спорт: Бокс

Као прва америчка боксерка која се пласирала на Олимпијске игре у Лондону, Марлен Еспарза је већ на првом месту! Иако је „пераја“, она ће сигурно направити велики утицај у Лондону.

Старост: 22

Спорт: Кошарка

Када Маиа изабран је за први укупни избор ВНБА драфта за 2011., знали смо да на њу треба пазити. Придружила се Миннесота Линк -у и постала први избор на драфту број један који је одвео њен тим до првог ВНБА шампионата - чиме је освојио награду за новајлију године!

Старост: 17

Спорт: Пливање

Мисси Франклин је направила велики успех на ФИНА Светском првенству 2011. године када је кући однела пет медаља (три златне, једну сребрну и једну бронзану). Има само 17 година, па очекујемо да ћемо је видети много више на предстојећим такмичењима!

Старост: 25

Гледали смо Ребеццу када је освојила златну медаљу у трци на 200 метара прсно током Олимпијских игара у Пекингу 2008, чиме је поставила светски рекорд. Од тада је дипломирала комуникацију на Универзитету у Јужној Калифорнији - и победила је на оба такмичења прсно на првенству НЦАА.

Старост: 17

Седамнаестогодишња Габби тренира поред реномиране гимнастичарке Схавн Јохнсон, али она није звезда у успону само по удружењу. Два пута је била у америчкој репрезентацији у гимнастици, а прошле године освојила је златну медаљу у тимском финалу на Светском првенству у гимнастици у Токију.