2Sep

Габби Доуглас би се квалификовала за свестрано финале да није било правила "две по земљи"

instagram viewer

Седамнаест производа бира за које мислимо да ће вам се највише допасти. На везама на овој страници можемо зарадити провизију.

Као што је предвиђено, америчка женска гимнастичка репрезентација у недељу је потпуно уништила олимпијске квалификације, а Симоне Билес и Али Раисман предводиле су пакет и пласирале се у финале вишебоја.

Али због правила "две по земљи", првакиња која се вратила и свестрана освајачица златне медаље 2012. Габби Доуглас ће није јој дозвољено напредовање и одбрана титуле, иако је завршила са трећим највећим резултатом свеукупно. Ово је невероватно срцепарајуће за Габби, посебно с обзиром на то колико је близу тога била такмиче се: Симоне је завршила са вишебојима 62.366, Али са 60.607, а Габби са 60.131. Ниједна друга гимнастичарка из земље која није из САД-а није чак ни поломила 59.

Као Васхингтон Пост објашњава, правило две земље по држави поставила је међународна гимнастичка федерација како би подстичу разноликост у спорту и спречавају одређене земље да у потпуности доминирају у конкуренцији

click fraud protection
. Али, годинама је то био извор жестоке дебате и критике, на шта су многи указивали напомиње да је правило неправедно према врхунским извођачима који би се иначе квалификовали да није место.

Међутим, иако она неће моћи да се такмичи у финалу вишебоја, Габби ће моћи да се такмичи са саиграчицом Мадисон Коциан за финале неравних шипки. Симоне ће се такмичити у финалу баланса, прескока и пода, за које је у квалификацијама добила најбоље резултате; Али ће се такмичити на спрату; и Лаурие Хернандез ће се такмичити у греди.

Као НБЦ истиче, будући да је САД у основи гарантовано да ће освојити тимско злато, Симоне има прилику да то постане прва гимнастичарка која је икада освојила пет златних медаља на једној Олимпијади.