2Sep

Kaj morate vedeti o Momiji Nishiya, 13-letnem rolkarju, ki je pravkar osvojil olimpijsko zlato

instagram viewer

Sedemnajst izdelkov izbere, za katere menimo, da vam bodo najbolj všeč. Na povezavah na tej strani lahko zaslužimo provizijo.

Olimpijske igre 2020/2021 so pozdravile rolkanje, deskanje, karate in plezanje na svojem obstoječem seznamu športa, kar omogoča cel kup novih športnikov po vsem svetu, da predstavijo svoj izbor svetu stopnja. Ker ni bilo olimpijskega primera za te športe, je bilo jasno, da se bodo ob novih dogodkih zgodila kakšna presenečenja, ki pa jih doslej niso razočarali. V ponedeljek, 26. julija, je potekalo prvo olimpijsko finale ženskega rolkanja, zlato medaljo pa je osvojila 13-letna Japonka Momiji Nishiya. Seveda je treba o tem drsalcu in najstniku svetovnega razreda vedeti veliko, zato preberite, če želite izvedeti vsa dejstva o novem dobitniku zlate medalje.

1. Je zlata medalja. Momiji je domov odnesel prvo zlato olimpijsko medaljo v rolkanju, potem ko je dogodek končal z oceno 15,26. Momiji sta se na stopničkah pridružila dobitnica srebrne medalje, Rayssa Leal iz Brazilije, ki ima tudi 13 let, in bronasta medalja, 16-letna Funa Nakayama, prav tako Japonka.

click fraud protection
3. dan olimpijskih iger na rolkanju

Ezra ShawGetty Images

2. Na Japonskem je podrla rekord. S 13 in 330 dnevi je Momiji pravkar postal najmlajši olimpijski zlati medalist v zgodovini Japonske. Je tudi tretja najmlajša v olimpijski zgodovini.

3. Ima zgodovino zmag. Momiji je osvojila srebro na poletnih igrah X leta 2019, ko je bila stara komaj 11 let, pa tudi na svetovnem prvenstvu v rolkanju leta 2021.