2Sep

Gabby Douglas jogosult lett volna a körverseny döntőjébe, ha nem lett volna az „Országonként kettő” szabály

instagram viewer

Tizenhét olyan terméket választ, amelyről úgy gondoljuk, hogy a legjobban tetszeni fog. Jutalékot szerezhetünk az ezen az oldalon található linkekből.

Ahogy azt előre jelezték, az amerikai női tornacsapat teljesen legyőzte a vasárnapi olimpiai selejtezőt, Simone Biles és Aly Raisman vezette a csomagot, és továbbjutott a sokoldalú döntőbe.

De az "országonként kettő" szabály miatt a visszatérő bajnok és a 2012-es aranyérmes Gabby Douglas nem engedheti meg, hogy előrelépjen és megvédje címét, annak ellenére, hogy a harmadik legmagasabb pontszámmal ért célba átfogó. Ez hihetetlenül szívszorító Gabby számára, különösen ha figyelembe vesszük, hogy milyen közel járt ehhez versengés: Simone 62,366-os összpontszámmal ért célba, Aly 60,607-gyel, Gabby pedig egy 60.131. Egy másik, nem amerikai országbeli tornász még 59-est sem tört el.

Mint A Washington Post elmagyarázza, hogy az országonkénti kettő szabályt a nemzetközi gimnasztikai szövetség vezette be annak érdekében ösztönzik a sportág sokszínűségét, és megakadályozzák, hogy bizonyos országok teljesen uralják a versenyt

click fraud protection
. De az évek során heves viták és kritikák forrása volt, sokan rámutattak hogy a szabály tisztességtelen a legjobban teljesítőkkel szemben, akik egyébként minősültek volna, ha nem szerepelnek hely.

Míg azonban nem tud versenyezni a sokoldalú döntőben, Gabby a csapattársa, Madison Kocian mellett versenyezhet az egyenlőtlen bárok döntőjéért. Simone a mérleggerenda, a boltozat és a padló döntőjében fog versenyezni, amelyek mindegyike a legjobb pontszámokat kapta a kvalifikáción; Aly versenyezni fog a padlón; és Laurie Hernandez fog versenyezni a sugárban.

Mint NBC rámutat, mivel az Egyesült Államok alapvetően garantáltan csapat aranyat nyer, Simone -nak megvan az esélye az első női tornász, aki valaha öt aranyérmet szerzett egy olimpián.