8Sep

Ovaj tinejdžer upravo je ušao u povijest kao najmlađi ženski golfer koji je osvojio veliku titulu

instagram viewer

Sedamnaest odabire proizvode za koje mislimo da će vam se najviše svidjeti. Na vezama na ovoj stranici možemo zaraditi proviziju.

Legenda golfa Tiger Woods imao je 21 godinu kada je osvojio svoje prvo veliko prvenstvo, Masters turnir 1997. godine. Lydia Ko (18) oborila je njegov rekord za tri godine. Novozelandska atletičarka upravo je osvojila prvenstvo Evian u Évian-les-Bainsu u Francuskoj, čime je postala najmlađa ikad velika pobjednica u ženskom golfu.

Lidijino je postignuće ozbiljno impresivno, ali ako ste ljubitelj golfa, znate da to nije nužno iznenađenje! U veljači je postala najmlađa igračica koja je sa 17 godina zauzela svjetski broj jedan. (Iako je Park In-bee, 27, od tada osvojio prvo mjesto.) Lydijina kolegica, najmlađa velika pobjednica u muškom golfu, Tom Morris, osvojio je British Open 1868. godine sa 17 godina.

Razgovarao je njezin trener David Leadbetter Yahoo! o tome zašto je njezina igra bila nepobjediva.

"Uglavnom je pogodila svako zelenilo", rekao je. "Mislim da je propustila dva fairwaya, samo par jardi i dva, i stavila je fenomenalno... Bio je to prilično savršen krug golfa. "