2Sep

Gabby Douglas bi se kvalificirala za višebojno finale da nije bilo pravila "dvije po zemlji"

instagram viewer

Sedamnaest odabire proizvode za koje mislimo da će vam se najviše svidjeti. Na vezama na ovoj stranici možemo zaraditi proviziju.

Kao što je predviđeno, američka ženska gimnastička reprezentacija u nedjelju je potpuno uništila olimpijske kvalifikacije, a Simone Biles i Aly Raisman predvodile su paket i plasirale se u finale višeboja.

No, zbog pravila "dvije po zemlji", prvakinja koja se vratila i svestrana dobitnica 2012. godine Gabby Douglas će ne smije napredovati i braniti naslov, iako je završila s trećim najvećim rezultatom sveukupno. Ovo je nevjerojatno srceparajuće za Gabby, pogotovo s obzirom na to koliko je blizu toga bila natjecati se: Simone je završila s višebojem 62.366, Aly sa 60.607, a Gabby s 60.131. Nijedna druga gimnastičarka iz zemlje koja nije iz SAD-a nije uspjela slomiti 59.

Kao Washington Post pojašnjava, pravilo dvije zemlje po državi postavila je međunarodna gimnastička federacija kako bi potaknuti raznolikost u sportu i spriječiti određene zemlje da u potpunosti dominiraju u konkurenciji

click fraud protection
. No, tijekom godina bio je izvor žestoke rasprave i kritike, s mnogim ljudima koji su to ukazivali napominje da je pravilo nepravedno prema vrhunskim izvođačima koji bi se inače kvalificirali da nije mjesto.

Međutim, iako se ona neće moći natjecati u finalu višeboja, Gabby će se zajedno sa suigračicom Madison Kocian moći natjecati za finale neravnih šipki. Simone će se natjecati u finalu balansa, preskoka i poda, za koje je u kvalifikacijama dobila najbolje rezultate; Aly će se natjecati na podu; i Laurie Hernandez natjecati će se u gredi.

Kao NBC ističe, budući da je SAD -u u osnovi zajamčeno da će osvojiti timsko zlato, Simone ima priliku to postati prva gimnastičarka koja je ikada osvojila pet zlatnih medalja na jednoj Olimpijadi.