2Sep

Gabby Douglas oleks kvalifitseerunud mitmevõistluse finaali, kui poleks reeglit "kaks riiki"

instagram viewer

Seitseteist valib tooteid, mis meie arvates teile kõige rohkem meeldivad. Selle lehe linkidelt võime teenida vahendustasu.

Nagu ennustatud, tappis USA naiste võimlemismeeskond pühapäeval täielikult olümpiamängud, Simone Biles ja Aly Raisman juhtisid pakki ja pääsesid mitmevõistluse finaali.

Kuid reegli "kaks riiki" tõttu saavad tagasipöördunud tšempion ja 2012. aasta igakülgse kuldmedali võitnud Gabby Douglas tal ei lubata tiitlit edendada ja kaitsta, kuigi ta lõpetas kõrgeima punktisummaga üldiselt. See on Gabby jaoks uskumatult südantlõhestav, eriti kui arvestada, kui lähedale ta jõudis võistelda: Simone lõpetas kõikvõimalike tulemustega 62.366, Aly 60.607 ja Gabby tulemusega 60.131. Ükski muu USA-st pärit võimleja ei murdnud isegi 59.

Nagu Washington Post selgitab, et kahe riigi reegli kehtestas rahvusvaheline võimlemisliit ergutada spordi mitmekesisust ja hoida teatud riike täielikult konkurentsis domineerimast. Kuid aastate jooksul on see olnud tulise arutelu ja kriitika allikas, millele paljud inimesed viitavad et reegel on ebaõiglane tipptegijate suhtes, kes muidu oleksid kvalifitseerunud, kui seda poleks koht.

click fraud protection

Kuigi ta ei saa võistelda mitmevõistluse finaalis, saab Gabby võistelda koos meeskonnakaaslase Madison Kocianiga ebaühtlaste baaride finaali eest. Simone võistleb tasakaalu-, võlv- ja põrandafinaalis, mille kõigi eest sai ta kvalifikatsioonis parimaid punkte; Aly võistleb põrandal; ja Laurie Hernandez võistlevad talas.

Nagu NBC märgib, et kuna USA -l on põhimõtteliselt tagatud meeskonna kulla võitmine, on Simone'il võimalus saada esimene naisvõimleja, kes võitis ühel olümpial viis kuldmedalit.