2Sep

Какво трябва да знаете за Момиджи Нишия, 13-годишния скейтбордист, който току-що спечели олимпийско злато

instagram viewer

Седемнадесет избира продукти, които смятаме, че ще ви харесат най -много. Може да спечелим комисионна от връзките на тази страница.

Олимпийските игри 2020/2021 приветстваха скейтборда, сърфа, каратето и катеренето към съществуващия си списък спорт, което позволява на цял куп нови спортисти по целия свят да покажат своите първенства пред света сцена. Без олимпийски прецедент за тези спортове, беше ясно, че ще има някои изненади, когато става въпрос за новите събития, и досега те не са разочаровали. В понеделник, 26 юли, се проведоха първите олимпийски финали по скейтбординг за жени и златният медал бе заловен от 13-годишната Момиджи Нишия от Япония. Разбира се, има много да се знае за този скейтър и тийнейджър от световна класа, така че прочетете, за да разберете всички факти за новия златен медалист.

1. Тя е златна медалистка. Момиджи взе вкъщи първия златен олимпийски медал в женския скейтборд, след като приключи събитието с резултат 15,26. Момиджи се присъедини към подиума от носителката на сребърен медал, Райса Лиал от Бразилия, която също е на 13 години, и носителката на бронзов медал, 16-годишната Фуна Накаяма, също от Япония.

click fraud protection

олимпийски ден на скейтбординг 3

Езра ШоуГети изображения

2. Тя счупи рекорд в Япония. На 13 и 330 дни Момиджи току -що стана най -младият олимпийски златен медалист в историята на Япония. Тя е и третата най -млада в олимпийската история.

3. Тя има история на победи. Момиджи спечели сребро в Летните игри X през 2019 г., когато беше само на 11 години, както и на Световното първенство по уличен скейтборд през 2021 г.